سید محمود موسوی، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: برخلاف شعارهایی که ازسوی عده ای سر داده می شود، تغییرات به هیچ وجه همانند دولت قبل اتوبوسی نبوده وسعی شده است تا از توانمندی نیروهای همراه وهمسو با سیاست های دولت تدبیر و امید استفاده شود.

وی بیان داشت:استخدام ها وانتصاب هایی به شکل مصلحتی در گذشته انجام شده که امروز ما برای به هم زدن آن مصلحت ها دچار مشکل شده ایم.

مشاوراجرایی استاندار فارس ادامه داد: پافشاری نسبت به ادامه فعالیت برخی مدیران که ناکارآمدی آنان برای مدیریت ارشد استان و حتی وزارتخانه مربوطه نیز محرز شده تاخیرهایی را در معرفی جایگزین ایجاد کرده است اما با وجود تمام این مشکلات و فشارها دراین مدت تغییراتی در دستگاه های کلیدی و اقتصادی استان انجام شد که خوشبختانه تحولاتی در روند کار صورت گرفته است.

                             

***سفرهای استانی با برنامه ریزی

مشاور اجرایی استاندار فارس، با اشاره به انجام 21 سفر رسمی و 21 سفر غیر رسمی استاندار به شهرستان های این استان گفت: دراین سفرها تلاش می شود که مسائل و مشکلات شهرستان ها بر اساس اولویت و اهمیت مورد بررسی قرار گیرد.

موسوی اضافه کرد: انجام سفرهای شهرستانی نیازمند برنامه ریزی دقیق و هماهنگی های لازم با مجموعه مدیران استانی و شهرستانی، فرمانداران و نمایندگان مجلس است.

وی بیان داشت: برای این منظور، ستادی با عنوان ستاد برنامه ریزی سفرایجاد شده که این ستاد با هدف شناسایی، اولویت بندی و ارائه راهکارهای متعدد برای حل مشکلات شهرستان با حضور فرماندار، مدیران استانی و مدیران شهرستان تشکیل جلسه می دهد.

مشاوراجرایی استاندار فارس گفت: راهکارهای حل مشکلات شناسایی شده درجلسه ای بررسی و بهترین راهکار انتخاب و در نهایت درجلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان که در جریان سفر تشکیل می شود آن راهکار در حضور استاندار و مدیران دستگاه های مرتبط مطرح ودرنهایت درمورد چگونگی ، زمان اجرا و نحوه تامین بودجه و اعتبار تصمیم گیری و در قالب مصوبه به تصویب می رسد.

موسوی افزود: حضوردر گلزارشهدا برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا، دیدارهای مردمی، بازدید از پروژه های متعدد و در نهایت حضور در شورای اداری مشترک استان و شهرستان برای بررسی نهایی مسائل مطرح شده در جریان سفر از جمله برنامه هایی است که درهر سفر شهرستانی انجام می شود.***سفرهای استانی بدون ریخت و پاش

مشاوراجرایی استاندار فارس، نحوه انجام سفرهای شهرستانی دردولت تدبیر و امید را با سال های گذشته متفاوت دانست و گفت: استاندار فارس به شدت مخالف هرگونه ریخت و پاش و راه اندازی کاروان و ایجاد مزاحمت برای مردم است و تاکید دارد که در سفرها هیچ گونه هزینه ای صرف استقبال نشود.

وی ضمن انتقاد از برخی فرمانداران به دلیل عدم توجه به درخواست استاندار و نحوه استقبال آنها افزود: در جریان 21 سفر رسمی شهرستانی اخیر استاندار به جز در یکی دو شهرستان درسایر شهرستان ها برنامه ریزی سفر طبق خواست و نظر استاندار پیش رفت و از فراخواندن و به زحمت افتادن مردم جلوگیری شد.

مشاور اجرایی استاندار فارس بیان کرد:دردولت تدبیر وامید دولت و دولتمردان خود را خدمتگزار مردم می دانند چرا که مردم صاحبان اصلی کشور و انقلاب هستند و هرگونه خدمت و فعالیتی که ازسوی دولتمردان برای آنها انجام می شود بر حسب وظیفه است و هیچ منتی بر سر مردم نیست.

وی افزود: با توجه به این که سفرهای شهرستانی دیگری در پیش رو داریم، امیدواریم دراین سفرها شاهد برنامه ها و استقبال های سازماندهی شده که مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کند، نباشیم.

موسوی افزود: انجام سفرهای شهرستانی درایام ماه مبارک رمضان هم متوقف نشد و با توجه به پایان یافتن این ماه مبارک، برنامه ریزی برای سفر به دیگر شهرستان ها نیز آغاز شده است.*** 750 تصمیم عملیاتی، دستاورد 21 سفر رسمی شهرستانی

مشاور اجرایی استاندار فارس، شهرستان های ممسنی و رستم را نخستین مقصد سفرهای شهرستانی استاندار دانست و گفت: از دی سال گذشته که سفرهای رسمی شهرستانی آغاز شد تا کنون 21 شهرستان استان مورد بازدید استاندارقرار گرفته و مسائل و مشکلات آنها از نزدیک بررسی شده است.

موسوی گفت:هرسفرشهرستانی با مصوباتی همراه بود و در مجموع دستاورد این 21 سفررسمی در مجموع 750 مصوبه بود. 

او اضافه کرد: با اطمینان می توان گفت که این تعداد سفر شهرستانی و حضور در بین مردم و جلسات کارشناسی و کاری که از سوی استاندار فارس و تیم مدیریتی این استان برگزار شد درهیچ کجای کشور درطول این مدت انجام نشده است.

وی بیان کرد: برخلاف دوره گذشته که کلنگ های بدون برنامه بر زمین زده می شد در این دوره تاکید شده تا اطمینان کامل ازعملیاتی واجرایی شدن یک پروژه حاصل نشود کلنگی به زمین زده نشود.

وی ادامه داد: از مجموع 750 مصوبه ای که در جریان سفرهای شهرستانی استاندار به تصویب رسیده کمتر از پنج مورد کلنگ زنی داشته ایم که این کلنگ ها نیز پس از اطمینان از عملیاتی شدن آن پروژه زده شده است.

مشاوراجرایی استاندار فارس افزود: حتی به جرات می توان گفت که اکثر مصوبات 21 سفر شهرستانی استاندار عمدتا با هدف رفع موانع و مشکلاتی است که کلنگ زنی های بی برنامه گذشته برای شهرستان ها ایجاد کرده بود.

*** تنوع در روش های ارتباط استاندار با مردم 

موسوی، یکی دیگر از تفاوت های دوره مدیریتی کنونی استان با دوره های قبل را ارتباط نزدیک و بی واسطه استاندار و مجموعه مدیران استانی با مردم دانست و گفت: امروز این امکان برای همه فراهم است تا از راه های مختلف با استاندار و مجموعه مدیران استان ارتباط برقرارکنند.

وی گفت: علاوه براین انجام منظم برنامه ملاقات های مردمی استاندارفارس ، حضور متعدد استانداردرمناسبت ها و برنامه های مختلف و بازدیدهای سرزده از بخش هایی که میزان مراجعه های مردم بسیار است ، زمینه ملاقات و دیدارمردم با استاندار و انتقال مشکلات و درخواست ها به وی را فراهم کرده است.

موسوی اضافه کرد: این تردد و رفت آمد استاندار و مجموعه مدیران و برقراری ارتباط با مردم در دوران گذشته به این شکل پررنگ نبوده است.

مشاوراجرایی استاندار فارس بیان کرد:این دیدارها وملاقات ها به مرکزاستان محدود نمی شود و در سایرشهرستان های استان نیز با انجام سفرهای رسمی و غیر رسمی این امکان برای دیگر شهروندان استان نیز فراهم شده تا از نزدیک و بدون واسطه با خدمتگزاران خود ملاقات و دیدار داشته باشند.***شناخت استاندار از مسائل و تسریع دربرنامه ریزی

موسوی، با اشاره به تجربه و سابقه طولانی مدیریت استاندار فارس در پست های مدیریتی متعدد گفت: حضور استاندار در پست های مدیریتی در شهرستان های مختلف استان در طول دوران گذشته باعث شده که وی شناخت و اطلاعات کامل و جامعی نسبت به هرشهرستان داشته باشد.

وی، رسیدن به هدف و برنامه را نیازمند شناخت و آگاهی دانست و گفت: استاندار فارس نه تنها مشکلات و کمبودهای مراکز شهرستان ها و شهرها بلکه مشکلات و نیازهای روستاهای استان را نیز به خوبی می شناسد که این شناخت سرعت برنامه ریزی برای حل آن مشکلات را 30 تا 40 درصد افزایش داده است.*** بازرسی و نظارت غیرمحسوس هم داریم

مشاوراجرایی استاندار فارس اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور به طورعام و اداره کل بازرسی و عملکرد حقوقی این استانداری و بازرسان ویژه استاندار بطور خاص ماموریت بررسی عملکرد تمام سازمان ها و اداره های دولتی استان و شهرستان ها را از جانب شخص استاندار به عهده دارند.

وی ادامه داد:نهاده های یاد شده با بازرسی محسوس و غیرمحسوس شیوه خدمت رسانی و انجام امور مردم را به دقت تحت نظر دارند و گزارش موارد کم کاری، تخلف از مقررات و ضعف مدیریت را تهیه و به استاندار ابلاغ می کنند و سپس تصمیم لازم در مورد اداره های مورد نظر اخذ می شود.

موسوی افزود: البته سازمان بازرسی کل کشور وظیفه ذاتی دارد که پس از بازرسی، موارد تخلف را پیگیری، پیشگیری و در صورت لزوم از طریق قوه قضاییه دنبال کند. 

او اضافه کرد:عدم توانمندی مدیران دستگاه های دولتی از موارد مهمی است که در این بازرسی ها مد نظر است و تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

وی ادامه داد: هیچ تفاوتی در این زمینه وجود ندارد و با سهل انگارها و ناکارآمدی ها برخورد قطعی و جدی صورت می گیرد.

مشاوراجرایی استاندار فارس گفت: در جلسه شورای اداری اخیر، استاندار فارس با قاطعیت تمام این موارد را به مدیران اعلام کرد و چند مورد کم کاری و ضعف و کارشکنی بخشی از دستگاه ها را نیز تذکر داد.

موسوی، همچنین از رسانه ها خواست با رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای، ضمن پرهیز از بازتاب اتهامات ناروا و ثابت نشده ای که به شخصیت افراد و سازمان ها نسبت داده می شود، دولت را در راه خدمت شایسته به مردم و رسیدن به اهدافش یاری رسانند

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...