به گزارش سرو فسا به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، احد جمالی ظهر امروز در نشست خبری گشایش نمایشگاه دستاورد و فرصت‌های دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: هفته دولت با نخستین سالگرد استقرار دولت تدبیر و امید هم‌زمان شده و این دولت با شعار تعامل و تعادل بر سر کار آمده است.

وی با بیان اینکه شعار دولت ریشه در قرآن دارد، افزود: خداوند از زبان لقمان در سوره لقمان فرمود اعتدال و میانه‌روی را رعایت کن و معمول امور نیز همین است و جوامعی که در طول تاریخ تعادل داشته و با دنیا تعامل داشتند عمر بیشتری داشته و موفقیت‌های بیشتری کسب کردند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری فارس با اشاره به اینکه جوامعی که به افراط یا تفریط پرداختند در مدت زمان کمی نابود شدند، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در حالی زمام امور اجرایی کشور را به دست گرفت که تورم در کشور حدود 43.4 دهم درصد تا 44 درصد بوده است.

جمالی کاهش صادرات نفت به عنوان پاشنه آشیل اقتصاد کشور به 600 تا 650 هزار بشکه در روز را ناشی از برخوردهای دولت گذشته دانست و گفت: در دولت کنونی در مدت یک سال با توجه به عقلانیت و همفکری ایجاد شده دولت توانسته صادرات نفت را به 1.5 میلیون بشکه نفت در روز برساند و اگر حد متعادل را در نظر بگیریم باید این میزان به 2.5 میلیون بشکه در روز برسد.

وی با بیان اینکه در راستای سیاست خارجی نیز ارتباط دولت گذشته با دیگر کشورها به صورت منفی یا کاملاً قطع بوده، تصریح کرد: در زمینه سیاست خارجی دولت کنونی با حرکتی که داشت در راستای تعامل با کشورهای مختلف وضعیت خوبی دارد و باید بهتر شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری فارس پیشرفت کشور در حوزه هسته‌ای را ویژه عنوان و اظهار کرد: امیداریم که در زمینه مذاکرات هسته‌ای نیز نتیجه مطلوب با حفظ عزت و اقتدار ایران اسلامی حاصل شود و باید مدیران استان در راستای تحقق و پیگیری شعارهای دولت با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند.

جمالی با اشاره به کلام خداوند در سوره رعد، افزود: خداوند نیز در آیات قرآن و در خلقت بر هم‌افزایی تأکید داشته و در همه زمینه‌ها تعامل مطرح بوده نه تقابل و حتی تمام اعضای بدن در راستای رسیدن به یک هدف با یکدیگر تعامل دارند.

وی این صحبت را به وضعیت کشور تعمیم داد و خاطرنشان کرد: نفع حاکم بر جامعه نشان دهنده این است که باید جهانی فکر کرد اما نه به این معنا که عزت و اقتدار کشورمان از بین برود و باید سیستمی حرکت کرده و منطقه‌ای عمل کرد.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری فارس تصریح کرد: با وجود اینکه کشور ایران کمتر از یک درصد وسعت کره زمین و یک درصد جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده اما 4 تا 5 درصد منابع و مخازن دنیا در کشور ما وجود دارد و با این اوصاف باید وضعیت رفاهی مردم ایران 4 تا 5 برابر بهتر از وضعیت نسبی مردم دنیا باشد.

جمالی با اشاره به اینکه استان فارس در کمتر از یک سال که از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد توفیقات خوبی را کسب کرده، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت عظیم استان در منابع و مخازن تاکنون ساخت 3 پالایشگاه در استان آغاز شده و یا در حال تکمیل است.

وی یکی از این پالایشگاه‌ها را پالایشگاه بنزین که خوراک آن میعانات گازی بوده و در مهر در حال ساخت و تکمیل است عنوان کرد و گفت: ساخت پالایشگاه دوم شیراز با ظرفیت 120 هزار بشکه در روز که ساخت آن یا در کنار پالایشگاه کنونی شیراز و یا در دشت سروستان آغاز می‌شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری فارس پالایشگاه گاز فراشبند که مراحل نهایی ساخت را طی می‌کند را سومین پالایشگاه در دست اجرای استان دانست و افزود: علاوه بر این سه پالایشگاه کلنگ ساخت 5 پالایشگاه نیز در دولت گذشته در استان فارس به زمین زده شده و تاکنون فقط از آن یک تابلو باقی مانده که با رایزنی‌های انجام شده با وزارت نفت و مدیران ارشد کشور بناست ساخت این پالایشگاه‌ها نیز عملیاتی شود.

جمالی با بیان اینکه بسیاری از متخصصان عسلویه از استان فارس هستند، خاطرنشان کرد: شدیدترین بحران استان مشکل بیکاری افراد تحصیل‌کرده است و هر زمان که متخصصان ما از استان فارس برای کار به عسلویه مراجعه می‌کنند با برخورد شدید و مقاومت استان بوشهر روبه‌رو می‌شوند که کشاندن پالایشگاه‌ها به داخل استان و در کنار مخازن استان قرار گرفتن در راستای استفاده از ظرفیت نیروی بومی صورت گرفته است.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...