به گزارش سرو فسا دکتر محمد هادی ایمانیه امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت : راه اندازی شبکه جامع و همگانی سلامت دستاورد سلامت است که از امروز در استان فارس کلید می خورد و در این شبکه، هر شهرستان استان مجهز به یک مرکز جامع سلامت شده است .

به گفته وی در این مرکز، به صورت جامع نگر و با نگاه پیشگیرانه به سلامت و بهداشت مردم توجه شده و دو هدف آموزش سلامت و غربالگری به موقع بیماری ها در آن پیگیری می شود.

وی از این اقدام به عنوان تحولی در بهداشت مردم یاد کرده و ابراز داشت:علاوه بر پزشک، ماما، کارشناس بهداشت خانواده و بهداشت محیط، کارشناس تغذیه، روانشناس بالینی و مراقب سلامت نیز در این مراکز حضور داشته و اقداماتی مانند غربالگری شنوایی، بینایی، مفصل ران و واکسیناسیون نوزادان، همچنین غربالگری فشارخون، قندخون و تناسب وزن توسط آنان انجام می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به جدیت این دانشگاه در حذف پدیده زیرمیزی از ریشه کن شدن آن در استان فارس خبر داده و مردم را به همکاری در این زمینه فرا خواند.

ایمانیه افزود: گزارش مردمی در این زمینه، عواقبی برای فرد گزارش دهنده به دنبال نخواهد داشت و لازم است مردم با معرفی متخلفان در این زمینه، ما را در برطرف کردن این تخلف یاری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: لازم است شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که حتی در بیمارستان های خصوصی نیز هزینه عمل جراحی تنها در بیمارستان به پزشک پرداخت شود و پرداخت هزینه در مطب پزشکان از موارد تخلف است و می توانند از ساعت 8 صبح تا 20، تخلفات مشاهده شده را به شماره 1590 اطلاع دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از عضویت تمامی 700 پزشک متخصص و فوق تخصص شهرستان های استان فارس در طرح پزشک خانواده خبر داده و گفت: در شیراز نیز 700 پزشک متخصص و فوق تخصص شاغل در سیستم های دولتی دانشگاهی و غیردانشگاهی قرارداد همکاری منعقد کرده و مابقی 700 پزشک دیگر نیز 300 نفر قرارداد همکاری منعقد کرده و 400 نفر نیز تاکنون در این زمینه اقدام نکرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جدیت این دانشگاه برای افزایش قابل توجه این مراکز در استان تا پایان سال جاری خبر داد.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...