به گزارش سرو فسا به نقل از مهر، محمد احمدی ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه استان فارس تاکید کرد: اگر برخی از مدیران نخواهند پیکره بی حال ادارات خود را چابک کنند ،قصد رفتن کنند.   استاندار فارس گفت: مدیران استان کارمندان ناکارآمد مجموعه خود را غربالگری کنند.
 
وی خطاب به مدیران کل استان فارس تاکید کرد: اگر کسی در حوزه ادارات کل کارشکنی می کند باید آنها را برکنار کرد که من این کار را انجام می دهم.
استاندار فارس یادآور شد: در استان فارس هیچگونه مشکلی به غیر از مدیریت نداریم که ما در تلاش نسبت به رفع آن هستیم.

احمدی تاکید کرد: در توانمند سازی استان ضعیف عمل کردیم اما بر اساس هوای نفس و مباحث شخصی در استانداری تصمیم نمی گیرم.

وی ادامه داد: نگاه بسته به مسائل مختلف نداشته باشیم و باید مردم را امیدوار کنیم.

استاندار فارس با بیان اینکه راه دولت یازدهم اعتدال است که باید در همه دستگاه های دولتی رعایت شود، گفت: ترجیح قومیت، افراط و تفریط در این دولت جایی ندارد، مدیران اشراف بیشتری بر مجموعه خود داشته باشند و برای اقتصاد مقاومتی برنامه تعریف کنند.

احمدی تصریح کرد: اگر دولت در اعتبارات را بر روی استان فارس ببندد می توانیم خودمان را و استانهای دیگر را نیز تامین کنیم اما برای رسیدن به این مهم باید از تمام توان و داشته های خود استفاده کنیم.

 

همچنین در خبر دیگر از دیدارهای امروز استاندار فارس، وی در جمع نخبگان استان حضور یافت و گفت: در حال حاضر با بهره گيري از دانش نخبگان دانشگاهي و حوزوي مملكت به صورت «گُتره‌اي» اداره نمي شود.

به گزارش سرو فسا به نقل ازايسنا، سيد محمد احمدي صبح سه شنبه 4 شهريورماه در نشست با نخبگان فارس با ياد آوري جايگاه استان به لحاظ برخورداري از خرد انديشمندان و دانشجويان به عنوان سرمايه هاي كشوري، گفت: ارائه راهكار توسط نخبگان و صاحبنظران ما را در مدار صحيح قرار داده و منجر به توسعه همه جانبه فارس مي شود.

وي با ابراز خرسندي از وضعيت مطلوب دانشجويان فارس به لحاظ رتبه علمي، تصريح كرد: دولت يازدهم با پشتوانه علمي خود در راستاي ترميم وضعيت سياست خارجي و ساماندهي مشكلات اقتصادي، اقدامات قابل توجهي داشته است.

استاندار فارس بر اهميت پيوند علم و اخلاق در جامعه نخبگان تاكيد كرد و افزود: اگر جوانب اخلاقي نيز به صورت موازي با توانايي هاي علمي مد نظر قرار داده شود، نخبگان كشور با اعتماد به روشنفكرانِ تاريك انديش، كشورشان را ترك نخواهند كرد..

احمدي يكي از دلايل فرار مغزها را تفرقه ميان برخي از اقشار علمي جامعه دانست و گفت: يكي از عمده ترين مشكلات جامعه علمي تشكيل گروههاي متعدد با هدف جلوگيري از رشد و پيشرفت ديگران است.

وي افزود: افزايش توان فردي در پذيرفتن موفقيت ديگران بايد جايگزين تفكر خود محوري و حفظ موقعيت شخصي شود.

احمدي با انتقاد از بي توجهي نسبت به موقعيت حوزه هاي علميه و مساجد در خصوص رفع مشكلات جامعه، يادآور شد: تجربيات گذشته نشان مي دهد كه هم افزايي اساتيد و دانشجويان در چنين موقعيت هايي براي اجتماع سود بخش بوده است.

وي توسعه همه جانبه، پايدار و متوازن را از مهم ترين اهداف دولت يازدهم دانست و افزود: فارس با تكيه بر ظرفيت و توانمندي هاي ارزشمند خود بايد طبق فرمايش مقام معظم رهبري همچنان در قله بماند.

احمدي همچنين نسبت به راه اندازي مجمع خيرين نخبه پرور و صندوق حمايت از طرح هاي پژوهشي در راستاي گسترش زمينه هاي علمي در فارس ابراز اميدواري كرد و گفت: در دولت تدبير و اميد، برنامه ريزي و اجراي مسائل مربوط به اقتصاد بر عهده نخبگان است و اين امور مانند سال هاي گذشته به صورت فرمايشي و دستوري پيش نمي‌رود.

استاندار فارس همچنين با تاكيد بر اينكه « سرمايه گذاري در فارس و احداث مجتمع هاي تجاري موجب ترويج فساد نمي شود» از انتشار و توزيع شب نامه ها بر عليه استانداري در نماز جمعه پيرامون علاقمندي دولت به مقوله سرمايه گذاري ابراز گلايه كرد..

 

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...