به گزارش سرو فسا به نقل از خبرگزاری تسنیم، نشست کمیته فرهنگی گرامیداشت دهه کرامت و هفته دولت در اداره کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد.

سید مهدی ظهرابی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس با تبریک فرا رسیدن ایام مبارک دهه کرامت و هفته دولت اظهار کرد: این روزها فرصتی مغتنم برای تجدید میثاق با مسئولان و به ویژه افراد شاغل در حوزه ادب و فرهنگ است.

وی با اشاره به تقارن روزهای آخر هفته دولت با آغاز دهه کرامت بر برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده برای این ایام مبارک در سومین حرم اهل بیت (ع) تاکید کرد.

ظهرابی خاطر نشان کرد: در این اعیاد با برکت با نکوداشت مقام دختران فرصت ارزشمند بسترسازی الگو و سبک زندگی رضوی برای جوانان سرزمینان داریم.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان کرد: در راستای پویایی و نشاط بخشی کتابخانه های استان با حضور پررنگ‌تر قشر جوان در این اماکن فرهنگی به بهانه گرامیداشت هفته دولت و دهه کرامت عضویت در کتابخانه های استان فارس برای عموم مراجعان در روز میلاد  با سعادت حضرت معصومه (س) رایگان است.

وی با تشریح سایر برنامه های کمیته فرهنگی، اظهار کرد: درج احادیثی از امام رضا و شاهچراغ (ع) و حضرت معصومه (س) در سربرگ تمامی نامه های ادارای در طول دهه کرامت با هدف ارج نهادن و تاسی به کلام آن معصومان از جمله این برنامه ها است.

ظهرابی گفت: در روزهای دوم تا شانزدهم شهریور ماه کتاب های مرتبط با شهدای انقلاب به ویژه شهیدان رجایی و باهنر و کتاب های زندگانی و سیره ائمه معصومین برای رده های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان برای کلیه مراجعان به نمایش گذاشته می شود.

وی از برگزاری مسابقات آنلاین استانی و شب شعر با موضوع دهه کرامت و مقام شهدا، جلسات نقد کتاب با حضور صاحب نظران و اساتید دانشگاه، جلسات قصه گویی و شعر خوانی از کتب مرتبط به همراه برگزاری مسابقه نقاشی در بخش‌های کودک کتابخانه ها در این ایام و فعال‌سازی گروه‌های مطالعاتی با موضوعات مرتبط با ایام مذکور خبر داد.

ظهرابی به ثبت نام نیم بهای اشخاص با نام های معصومه، رضا و احمد طی دهه کرامت ششم تا شانزدهم شهریور در کتابخانه های عمومی استان اشاره کرد.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...