به گزارش سرو فسا به نقل از خبرگزاری فارس، محمود خسروی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان فارس اظهار داشت: فارس سومین استانی است که دارای دروازه بین‌المللی ارتباطات و اینترنت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: نخستین دروازه بین‌الملل در تهران و دومین آن در تبریز بوده و اکنون شیراز دارای این ظرفیت شده و به ترتیب اینترنت به صورت مستقیم وارد این شهر خواهد شد.

خسروی ادامه داد: با توجه به گستردگی استان فارس تاکنون در دو نقطه شیراز و کازرون شرکت زیرساخت حضور داشته و ظرف امسال و سال آینده نقاط حضور زیر ساخت را به 11 نقطه افزایش خواهیم داد.

این مسئول خاطر نشان کرد: نقاط حضور زیرساخت توسعه «آی سی تی» را رقم می‌زند و تمام سرویس‌هایی که باید اپراتورها دریافت و به مشتری نهایی بدهند در این نقاط فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: در کشور 56 هزار کیلومتر فیبر نوری داریم که تمام شهرهای اصلی کشور را به یکدیگر متصل می‌کند و قابلیت اطمینانی بالایی دارد.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: مسئله‌ای که در زیرساخت مهم محسوب می‌شود قابلیت اطمینان ارتباطات است یعنی این که ارتباطات هر نقطه باید از چند مسیر برقرار شود.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی جهرم، کازرون، فسا، مرودشت، آباده و لار از چند مسیر ارتباطاتشان با شیراز و بین خودشان برقرار می‌شود.

به گفته وی، استان فارس در دو نقطه شرکت زیرساخت حضور دارد شیراز و کازرون که سال آینده به 11 نقطه افزایش می‌یابد.

خسروی همچنین گفت: همه دنیا به این نتیجه رسیده بودند که به بخش ارتباطات و «آی سی تی» باید توجه ویژه‌ای کنند چنانکه استرالیا 30 میلیارد دلار برای ایجاد زیرساخت‌های ارتباطات سرمایه‌گذاری کرده بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: کشورهای دنیا می‌دانستند که با توسعه این بخش، تمام بخش‌ها توسعه می‌یابد اما در کشور ما این بی‌توجهی به حدی جلو رفت که عنوان شد وزارت ارتباطات ادغام یا منحل شود.

معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: برای این که عقب‌ماندگی دو سه ساله را جبران کنیم در برخی شاخص‌ها باید 10 برابر جلو برویم.

این مقام مسئول افزود: باید شرایطی ایجاد شود که ما به عنوان شرکت زیرساخت مانعی برای توسعه مد نظر اپراتورها نباشیم و در این زمینه ما ظرفیت‌های خود را دو تا سه برابر کرده‌ایم و با توجه به سیاست‌های دولت، این رقم افزایش بیشتری خواهد یافت.

 شهر شیراز با توجه به قرار گرفتن در یکی از نقاط اصلی شبکه اطلاعات ملی و میزبانی بخش بزرگی از کاربران اقتصادی، علمی و صنعتی کشور، ویژگی‌های دارا بودن دروازه بین‌الملل اینترنت را دارا شده است.

امکان تامین پهنای باند اپراتورهای کشور از طریق مرزهای جنوبی از ویژگی‌های برجسته این استان است.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...