رضا امیری: اخیرا ویدیویی از آقای احمدی نژاد در فضای مجازی منتشر شد که ایشان در آن صحبت های شگفت آوری را مطرح کرد. بدون شک هر ایرانی شاید اگر این اظهارات را از زبان شخص دیگری جز احمدی نژاد می شنید ممکن بود به شور و شعف آید اما این از طنز تلخ روزگار است که آقای احمدی نژاد با آن سابقه درخشان صحبت از خواست مردم و فروپاشی اقتصادی می زند.
 
مردی که معترضان را خس و خاشاک می نامید و در طول هشت ساله دولتش باعث وضع سنگین ترین تحریم ها علیه کشور شد و اجماع بی سابقه ای را علیه جمهوری اسلامی ایران به وجود آورد تا از شرق و غرب ما را تحریم کنند گویا همه این مسائل را یادش رفته است.
 
البته که نمی توان کاستی ها را تمام و کمال بر گردن یک شخص گذارد، اما واقعا باید از ایشان پرسید شما که امروز داعیه فروپاشی اقتصادی کشور را دارید و چندی پیش نیز اعلام فرمودید برای نجات اقتصاد کشور برنامه دارید پس چرا دوره هشت ساله تان این برنامه ها را اجرا نکردید تا حداقل دوران 8 ساله دولت شما از همه نظر به یکی از تاریک ترین دوره های کشور تبدیل نشود.
 
گویا ایشان فراموش کرده اند که در این دوره بود که نفت بشکه ای 100 دلار می فروختند و کشور بیشترین درآمد نفتی را در این دوران تجربه کرد، اما از آن درآمد هنگفت نفتی چند ده اختلاس و فساد مالی، بابک زنجانی ها و دکل های گمشده ای بیشتر باقی نماند.
 
حال طنز تلخ ماجرا همین جا است که فردی با چنین سابقه درخشان مدیریتی داعیه نمایندگی ملت دارد و به خودش اجازه می دهد از جانب ملت لب به سخن بگشاید.
 
 اما این داستان تلخ بخش دیگری نیز دارد اشان در این ویدیو نه تنها رئیس جمهور منتخب که سران دو قوه دیگر کشور را نیز متهم نمود و عملا به شکلی کلیت نظام را مورد هدف قرار داد حال اینجاست که باید پرسید چرا چنین شخصی آزادانه می تواند سخنان خود را مطرح سازد اما چهره های شاخص اصلاحات در حصر و محدودیت هستند؟!
 
تنها کافی است  مواضع اخیرآقای احمدی نژاد را با مواضع وحدت آفرین اشخاصی مثل سید محمد خاتمی و یا مهدی کروبی مقایسه کنید بعد تعجب خواهید کرد که چگونه اولی کاملا آزادانه اتهام می زند اما آن اشخاص در محدودیت به سر می برند. در شرایطی که کروبی خواهان همبستگی ملی می شود احمدی نژاد دنبال سوءاستفاده از وضعیت فعلی برای فرار به جلو است. فردی که نقش پررنگی در شرایط موجود دارد با ماهی گرفتن از این آب گل آلود به دنبال فرافکنی است.
نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...