جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با دستور سوال از رییس جمهور آغاز شد.

 سوال جمعی از نمایندگان از رییس‌جمهوری -که دهم مرداد با ۸۰ امضا در مجلس اعلام وصول شده بود- در دستور کار جلسه علنی صبح امروز(سه‌شنبه) مجلس قرار دارد.

این سوال شامل پنج محور عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله و افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی است.

مدت طرح سؤال یا سؤالات از طرف نمایندگان منتخب سؤال‌کنندگان حداکثر 30 دقیقه و مدت پاسخ رئیس جمهور حداکثر یک ‌ساعت است که طرفین می‌توانند وقت خود را به دو بخش تقسیم نمایند. در این صورت همه سؤالات و پاسخ‌ها در بخش اول وقت هر یک از دوطرف بیان می‌شود و در بخش دوم ابهامات سؤال‌کنندگان و پاسخ‌های رئیس‌جمهور مطرح می‌گردد.

جلسه علنی سئوال از رئیس‌جمهور آغاز شد/ حضور روحانی در مجلس

در تبصره این ماده آمده است پس از این مرحله، درباره پاسخ رئیس‌جمهور به هر یک از سؤالات از نظر قانع‌کننده بودن به صورت جداگانه رأی‌گیری می‌شود.

چنانچه اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه از پاسخ رئیس‌جمهور به سؤالی قانع نشده باشند و موضوع مورد سؤال، نقض قانون و یا استنکاف از قانون محسوب شود، آن سؤال به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

 

آغاز رای گیری از سوال نمایندگان
۱۳۹۷/۰۶/۰۶ - ۱۰:۱۹
 

نمایندگان از پاسخ رییس جمهور درباره دلیل استمرار تحریم های بانکی قانع شدند

نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور به سوال در مورد "کنترل قاچاق " قانع نشدند

نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور درباره بیکاری قانع نشدند

نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور درباره رکود اقتصادی قانع نشدند

نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور درباره افزایش قیمت ارز قانع نشدند

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...