حسن برات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فسا اظهار داشت: شهرداری فسا با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اقدام به برگزاری دومین جشنواره استانی نقاشی دیواری کرده است.

شهردار شهرستان فسا عنوان کرد: این جشنواره که پیش‌ازاین در حاشیه‌ بلوار شهیدان محب شهر فسا  برگزارشده است؛ برای دومین بار به‌صورت استانی در بوستان کتاب فسا و با موضوع کتاب، کتاب‌خوانی و فرهنگ و سنت بومی، با مشارکت و همیاری هنرمندان استان فارس برگزار می‌شود.

وی گفت: با توجه به تنوع طرح‌ها،‌ تعداد ۲۰ قاب ویژه  در اندازه‌های ۲۰۰ در ۵۰۰ سانتی‌متر در بوستان کتاب آماده اجرای نقاشی به‌وسیله هنرمندان بوده  و همچنین هنرمندان تنها  تا پایان بهمن‌ماه برای ارسال آثار خود فرصت دارند.

برات ادامه داد: شرکت‌کنندگان به شماره دبیرخانه (09171310302)  و از طریق پیام‌رسان‌های واتساپ و سروش می‌توانند آثار خود را ارسال کنند که پس از داوری کارشناسان هنری، آثار برگزیده برای اجرا معرفی می‌شوند.

شهردار فسا بابیان اینکه  هر فرد تا دو طرح می‌تواند ارسال کند، عنوان کرد: طرح‌ها باید از مخاطب پذیری بالایی برخوردار بوده و قابلیت اجرا در فضای شهری، با تکنیک رنگ آکریلیک را داشته باشد.

وی گفت: طراح باید ظرفیت اجرایی فردی یا گروهی نقاشی را داشته باشد؛ عملیات اجرای نقاشی دیواری به‌وسیله هنرمندان پذیرفته‌شده در جشنواره از تاریخ پنجم تا هفتم  اسفندماه برگزار و همچنین از طراحان برگزیده با جوایز نفیسی تجلیل می‌شود.

دبیرخانه جشنواره‌ استانی نقاشی دیواری شهرداری فسا هم‌زمان با آیین گشایش بوستان کتاب این شهرستان و همچنین با حضور معاون گردشگری استانداری فارس و جمعی از مسؤولین محلی از پوستر این جشنواره رونمایی شد.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...