1- برای اشاعه علم و فرهنگ در سطح جامعه، باید الگوهای موفق علمی را بهانه ای قرار داد تا از طریق آشنایی با احوالات و خدمات و مراتب علمی آنان، جوانان را تشویق به الگوپذیری از شخصیت شان نمود. در شرایطی که به دلیل هجمه فرهنگی بیگانگان از طریق امپراطوری رسانه ای و شبکه های ماهواره ای ارکان فرهنگی و اخلاقی جامعه در معرض تهدید واقع شده و دشمنان می کوشند تا با ارائه الگوهای مغایر با فرهنگ دینی و ملی، جوانان را از مسیر حق و حقیقت منحرف کنند، معرفی و شناساندن فرزندان این مرز و بوم که در طول زندگی موفقیت های چشمگیری را کسب نموده و موجب افتخار شهر و دیار خود شده اند، سلاحی است در جهت خنثی سازی تحرکات مذبوحانه دشمن و البته برخی افراد نادان در داخل که به جای تقویت و معرفی این الگوهای موفق، به خاطر مطامع چند روزه دنیوی به تخریب و ترور شخصیت آنان می پردازند. این گفتار تلاشی است در جهت معرفی یکی از فرزندان موفق این شهر که هم اینک با صلابت و اقتدار بر مسند سرپرستی دانشگاه دولتی فسا تکیه زده و با نگاهی به آینده وقت خود را صرف اعتلای علم و فرهنگ این مرز و بوم نموده است.

دکتر محمد مهدی مقیمی دانش آموخته دکترای تخصصی در رشته علوم و مهندسی آب از دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بوده که رساله دکترای خود را با عنوان " بهینه سازی مدیریت توزیع آب تحت شرایط مختلف آب و هوایی به منظور رسیدن به عدالت و بهره وری بهینه در شبکه آبیاری سد درودزن " زیر نظر دکتر علیرضا سپاس خواه _ که پرافتخارترین استاد این رشته در سطح کشور هستند_ به انجام رسانیده و موفق به اخذ درجه عالی و کسب نمره 19/75 از کمیته پایان نامه گردیده است. در تلاشی هدفمند می کوشیم مخاطبان را با پیشینه و سوابق علمی ایشان آشنا گردانیم.

2دکتر محمد مهدی مقیمی در سال 1360 در روستای زنگنه از توابع بخش ششده و قره بلاغ شهرستان فسا در خانواده مذهبی و انقلابی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در دبستان آیت اله میرزای شیرازی و مدرسه راهنمایی شهید آیت اله دستغیب روستای زنگنه گذراند و در پایان دوره راهنمایی با معدل کل 20 وارد دبیرستان شبانه روزی نمونه دولتی توحید شیراز شد. در سال 1378 با قبولی در رشته مهندسی دانشگاه شیراز گرایش آب وارد دانشگاه گردید و در طول مدت تحصیل علاوه بر پرداختن به امور علمی و پژوهشی، در زمره فعالین مسجد دانشکده کشاورزی و دانشگاه شیراز بود و با کسب معدل 16 لیسانس خود را از آن دانشگاه اخذ نمود. سپس در سال 1383 ضمن قبولی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز در گرایش آبیاری و زهکشی به ادامه تحصیل پرداخت و در سال 1386 با دفاع از پایان نامه خود تحت عنوان " تعیین مقادیر آمونیاک غیر یونیزه در رودخانه کر در محدوده بالا دست پتروشیمی تا پایین دست بند امیر و بررسی عوامل ایجاد آن " با معدل 17/45 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گردید. بلافاصله و در سال 1387 در مقطع دکترا در دانشگاه شیراز گرایش علوم و مهندسی آب از طریق برگزاری آزمون سراسری دکترا پذیرفته شد و در سال 1392 با معدل 18/20 به اخذ مدرک دکترا نائل گردید. به دلیل صلاحیت علمی و همچنین نیاز دانشگاه دولتی فسا و اعلام  نیاز این مرکز آموزشی از مورخ 87/12/1 حکم بورسیه داخل کشور در مقطع دکترا دریافت و بنا به دلایل پیش گفته شده با توجه به اعطای بورسیه تحصیلی به ادامه فعالیت علمی پرداخت. لازم به توضح است نامبرده پس از قبولی در آزمون سراسری مقطع دکترا از خدمات بورسیه برخوردار شده و این در حالیست که عده ای طعنه زن و بدخواه بدون اطلاع و آگاهی و با اهداف خاص به ایجاد شبهه در این موضوع پرداخته اند. آنان مطلع نیستند یا خود رابه تغافل می زنند . بورسیه های غیرقانونی چالش برانگیز شامل کسانی شده که بدون شرکت در آزمون و صرفا با سفارش و دستور کتبی مقام مسئول وقت در وزارت علوم از آن امتیاز استفاده نموده و این موضوع در مورد دکتر مقیمی صادق نمی باشد زیرا وی بدوا در مقطع تحصیلی دکترا از طریق شرکت در ازمون سراسری پذیرفته و سپس بدلیل نیاز مرکز آموزشی دانشگاه فسا از خدمات بورسیه بهره مند گردیده است. پیش از این سرو فسا با استناد به اطلاعیه رسمی وزارت علوم این موضوع را مورد کنکاش قرار داده است که جهت ایضاح مطلب مخاطبین را به خوانش مجدد آن دعوت می نماییم. ( اینجا ).

 برخی از سوابق پژوهشی دکتر مقیمی به شرح ذیل است:

 

 

 

3- با پذیرش مسئولیت سرپرستی دانشگاه فسا در فروردین سال 1393 و با اتخاذ سیاست پرداختن به فلسفه تاسیس دانشگاه که همان کیفیت بخشی به آموزش و پزوهش و حرکت به سمت استانداردها می باشد و متاسفانه در سالهای گذشته این مهم مورد غفلت واقع شده بود، خدمات شایان توجهی را به مجموعه مذکور ارائه که پرداختن به آن مجال دیگری را می طلبد. وی با پیشه کردن مشی اعتدال و علیرغم بداخلاقی ها و تندخویی های طعنه زنان به حل معضلات و مشکلات این مجموعه اموزشی پرداخته و در طول تصدی وزارت علوم در دولت تدبیر و امید توسط وزرا و سرپرستان این وزارتخانه، رابطه ای صمیمی و محبت آمیز با وزرا و سرپرستان قبلی از جمله دکتر فرجی دانا، دکتر نجفی داشته و با وزیر کنونی نیز همراهی کامل و صمیمانه ای دارد.

4درپایان لازم به یادآوری است که بر خود می بالیم در شهری زیست می کنیم که فرزندان برومندی چون دکتر مقیمی را در دامان خود پرورش داده است. فرزندانی که بی مزد و منت به خدمت صادقانه پرداخته اگر جفا دیدند وفا نمودند و اگر طعنه شنیدند، تند خو و بداخلاق نشدند و در برابر ناملایمات، استوار ایستادگی کردند. برای ایشان و همکارانشان در مجموعه دانشگاه آرزوی موفقیت داریم. امید است در فرازی دیگر به گوشه ای از خدمات ایشان درمقام سرپرستی دانشگاه بپردازیم.

 

هیئت تحریریه سرو فسا

** مستندات، نزد مدیریت سایت موجود و محفوظ است **

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...