«مصطفی تاج‌زاده»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در خصوص مهم ترین اتفاق سیاسی سال 97 گفت: خروج ترامپ از برجام و اعمال تحریم های نفتی و بانکی برای دومین بار علیه کشور مهم ترین اتفاق سیاسی سال 97 بود. همچنان که پیش بینی می شد این تحریم ها به شدت بر قیمت ارز و طلا افزود و بر قیمت همه کالاها تاثیر گذاشت.
 
وی ادامه داد: تاکنون ما دوبار تحریم بانکی و نفتی شدیم (90-97) و در هر دوبار، بهای ارز خارجی به بیش از سه برابر رسید و تورم سنگینی را بر جامعه تحمیل کرد همچنین بر بخش های وسیعی از تولید داخلی اثر منفی گذاشت.
 
تاج‌زاده اضافه کرد: این مسئله همچنان ادامه دارد و این سوال را ایجاد کرده که آیا استراتژی جمهوری اسلامی باید دور زدن تحریم ها باشد یا شکستن آن ها؟
 
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: نکته دیگر اینکه اگر جمهوری اسلامی، توسط ترامپ تحریم نفتی و بانکی نمی شد ما دچار مشکلات اقتصادی می شدیم ولی هرگز قابل قیاس با وضعیت کنونی نبود و به راحتی می توانستیم آن را پشت سر گذاریم.
 
وی با توجه به برگزاری انتخابات مجلس و اینکه کدام جناح پیروز انتخابات خواهد بود، بیان کرد: هنوز خیلی زود است که با قاطعیت بتوانیم اظهار نظر کنیم که چند درصد مردم در انتخابات شرکت خواهند کرد و به کدام نامزدها رای می دهند. به باور من سال جدید، سال سخت و پر فراز و نشیبی خواهد بود.
 
این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: اگر نظام به سمت تعامل بیشتر با جهان پیش برود و راهبرد خود را تحریم شکنی در خارج و گفت و گو در داخل قرار دهد و همچنین به سمت انتخابات آزاد پیش برود، به رغم همه گرانی ها و بیکاری ها و دیگر مشکلات، پیش بینی می کنم که انتخاباتی با شکوه برگزار خواهد شد.
 
تاجزاده یادآور شد: اگر نظارت استصوابی همچنان مثل گذشته عمل کند و مشکلات ما در عرصه بین المللی همچنان باقی بماند، تصور می کنم انتخابات کم شور خواهد بود. هرچه انتخابات پرشورتر برگزار شود پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان افزایش پیدا می کند و احتمال پیروزی آن ها بالا می رود.
 
وی ادامه داد: ما راهی جز احترام گذاشتن به سلیقه یکدیگر نداریم. دوگانه ای که امروز مردم ما با آن مواجه هستند استبداد نیست بلکه دوگانه جنگ داخلی یا دموکراسی است. باید در احترام به یکدیگر به مشارکت و رقابت بپردازیم.
نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...