همزمان با سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان فارس دو طرح آموزشی ، فرهنگی در دانشگاه فسا به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه فسا  گفت: این طرح‌ها شامل کتابخانه و خانه فرهنگ علامه دهخدا به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع با سه سالن مطالعه دختران و پسران، مخزن کتاب ۲۰ هزار جلدی و ۱۰ اتاق است که با اعتبار ۲۸ میلیارد ریال به بهرهبرداری رسید.

اژدری افزود: در سفر وزیر علوم به فسا، مرکز رشد واحدهای فناوری فسا نیز در مساحت ۲۰۰ متر مربع بهره برداری رسید.

وی گفت: وزیر علوم در ادامه از بخشهای مختلف این دانشگاه بازدید و در جلسه اعضای هیئت علمی دانشگاه و مسئولین شهرستان فسا نیز شرکت کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فسا در حال حاضر دارای سه دانشکده علوم پایه، کشاورزی و مهندسی با ۱۵ هزار مترمربع فضای آموزشی است که بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو در ۱۵ رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت می‌کند افزود: با بهره برداری از این پروژه‌ها بیش از ۲ هزار متر مربع به فضای آموزشی دانشگاه فسا افزوده شد.

رئیس دانشگاه فسا در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر این دانشگاه دارای ۵۲ هیأت علمی تمام‌وقت است، افزود: سرانه مقاله و علمی پژوهشی اعضای هیأت علمی در سال در دانشگاه فسا (برابر با ۱.۸ در سال ۱۳۹۵)، ثبت چندین اختراع توسط اعضا هیأت علمی دانشگاه و کسب جوایز معتبر ملی و بین‌المللی همچون جشنواره خوارزمی و جشنواره بین‌المللی اختراعات مبین کیفیت مناسب عملکرد اعضا هیأت علمی دانشگاه است.

وی با بین اینکه فعالیت این دانشگاه از سال ۱۳۸۵ آغاز شده است گفت: اکنون پس از گذشت ۱۳ سال و با هدف تبدیل شدن به یک دانشگاه نسل سوم تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا به استانداردهای آموزشی، پژوهشی و فناوری ملی مورد نظر وزارت علوم دست بیابیم که براساس اعلام تایمز (معتبرترین سیستم رتبه بندی بین المللی دانشگاه‌ها)، دانشگاه فسا برای اولین بار و به عنوان نخستین و تنها دانشگاه نوپای کشور در ۵ شاخص عملکردی بین دانشگاه‌های برتر دنیا در زمینه تأثیرگذاری قرار گرفت.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...