معاون اول رییس جمهوری در پیامی توییتری با تاکید بر این که همه دهه شصتی‌ها را مثل فرزندانم که دهه شصتی هستند دوست دارم، گفت: عرضم این است که دهه شصتی ها با ورود به هر مرحله از زندگی با مشکلات زیادی مواجه شدند ناشی از آینده نگر نبودن مسئولان بود.
 اسحاق جهانگیری در پیام توییتری خود نوشت: همه دهه شصتی‌ها را مثل فرزندانم که دهه شصتی هستند، دوست دارم. جمله ای که از من منتشر شد تقطیع شده بود.
وی تصریح کرد: عرضم این بود که دهه شصتی ها با ورود به هر مرحله از زندگی شان با مشکلات زیادی مواجه شدند، ناشی از آینده نگر نبودن مسئولان بود.
به گزارش ایرنا، صدا وسیما اخیرا فیلم تقطیع شده ای از سخنان معاون اول رییس جمهوری در همایش روز جهانی آینده، منتشر کرد.
وی در سخنرانی خود از سیاست های نادرست جمعیتی در دهه شصت و فقدان برنامه ریزی درست برای دهه شصتی ها انتقاد کرد اما فیلم پخش شده تنها بخشی از سخنان جهانگیری بود.
 
**توضیحات دفتر معاون اول رییس جمهوری درباره سخنان تقطیع شده جهانگیری 
دفتر معاون اول رییس جمهوری نیز در پی انتشار سخنان تقطیع شده اسحاق جهانگیری در همایش روز جهانی آینده با انتشار اطلاعیه ای تاکید کرد: آینده ایران عزیز به همت جوانان خوش فکر دهه شصت روشن و پر از امید است. 
متن توضیحات دفتر معاون اول رئیس جمهوری به شرح زیر است: 
«بدنبال اقدام غیر اخلاقی یک رسانه در انتشار کلیپی ناقص از سخنرانی معاون اول محترم رییس جمهوری در مورد مشکلات ناشی از سیاست های معطوف به رشد بالای جمعیت در دهه شصت در کشور و فضاسازی ها و باز نشر آن در فضای مجازی، توضیحات زیر را به اطلاع عموم ملت بزرگ و هوشمند ایران می رساند: 
١- این سخنرانی روز پنج شنبه مورخ 96.12.10 در جمع تعدادی از اساتید برجسته دانشگاه ها، صاحبنظران و پژوهشگران و به مناسبت روز جهانی آینده در فرهنگستان علوم ایراد شده است. 
٢- جناب آقای دکتر جهانگیری در بخشی از سخنرانی خود در این جلسه، از منظر آسیب شناسی برخی از ابرچالش های فراروی کشور نظیر؛ آب، محیط زیست، جمعیت، مؤسسات مالی که ناشی از عدم سیاستگذاری و برنامه ریزی های مناسب و بلند مدت در گذشته بوده و امروز به مشکلات بغرنج و پیچیده ای تبدیل شده است؛ اشاره داشتند که یکی از مسائل نظیر جمعیت اگر همزمان به رشد و پیامدهای افزایش جمعیت در آینده پرداخته نشود و برنامه ریزی های لازم برای ایجاد زیرساخت های متناسب با آن رشد انجام نشود با مشکلات روبرو خواهیم شد. همانطوری که متولدین دهه شصت با بالاترین نرخ رشد جمعیت در آن دوره در تمامی مراحل تحصیلی و شغلی همواره با مشکلات متعددی از جمله کمبود مدرسه و کلاس درس با وجود چند شیفته شدن مدارس مختلف و کمبود شغل مناسب مواجه بوده اند و اگر ضعف آینده نگری برطرف نشود در آینده و در دوره سالمندی نیز با مشکلاتی روبرو خواهند شد. 
٣- معاون اول محترم رییس جمهوری بارها و در مناسبت های مختلف نسبت به برخی از اقدامات غیرکارشناسی امروز نیز که می تواند در آینده موجب بروز مشکلات برای کشور شود، هشدار داده اند. 
٤- به رغم فضاسازی و برخوردهای غیرمسئولانه با این سخنان خیرخواهانه، معاون اول محترم رییس جمهوری همواره بر ضرورت اتخاذ رویکرد علمی و کارشناسی همراه با آینده نگری در مواجهه با مسائل جاری کشور تاکید داشته و معتقدند که دهه شصتی های عزیز بزرگترین سرمایه اجتماعی و ظرفیت بالقوه کشور برای رسیدن به توسعه موزون و پایدار هستند. ضمن آنکه به فضل الهی و به همت جوانان خوش فکر و تحصیل کرده دهه شصت که با وجود مشکلات فراوان و کمبودهایی که خود هیچ نقشی در ایجاد آنها نداشته و همیشه بار مشکلات ناشی از سیاست های روزمره و مقطعی و عدم آینده نگری مسئولان را بیش از دیگران بر دوش کشیده اند، آینده ایران عزیز روشن و پر از امید است
نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...