هنوز یک متر لوله کشی انتقال گاز از پارس جنوبی به پتروشیمی انجام نگرفته است

 به گزارش سرو فسا ،شنبه  25 فروردین ،کنفرانس خبری دکتر جمالی نماینده شهرستان فسا با جمعی از خبرنگاران در محل سالن موزه فرهنگ فسا انجام گرفت.

دراین جلسه دکتر جمالی با اشاره به مبعث رسول اکرم و جایگاه اخلاق در بعثت حضرت،اخلاق مداری و انصاف ، و پرهیز از قضاوت هاو نسبت های  ناروارا مذموم شمرده و سپس به تشریح عملکرد خود در طول دوران 22 ماه نمایندگی خود پرداخت .

پس از آن دکتر جمالی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد .

گزیده ایی از سخنان دکتر جمالی در  کنفرانس خبری به شرح زیر می آید.

پتروشیمی فسا

درمورد پتروشیمی متاسفانه اطلاعات درستی به مردم داده نشده است.پتروشیمی فسا   اولا دولتی نیست و بیشتر سهم آن متعلق به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه است.دوما یک مجموعه مکمل پتروشیمی فیرزآباد وجهرم وداراب هست .سوما قرار هست مواد اولیه آن از پارس جنوبی و توسط لوله به فیروزآباد منتقل شود و پس ازانجام کار به جهرم و سپس فسا وداراب منتقل شود .چهارم اینکه هنوز یک هیج لوله گذاری انجام نگرفته است .حتی معلوم نشده که گاز مورد نیاز آن از پارس جنوبی باید گرفته شود یا جای دیگری.

پنجم اینکه در صورت راه اندازی به سه ونیم میلیون متر مکعب آب نیاز دارد در یک منطقه بی آب.

کارخانه فولاد

هرنماینده ای حد اقل برای کار تبلیغاتی هم که شده بایددوست داشته باشد که  یک همچون کاری در دوره او انجام شود ولی واقعیت آن است که سرمایه گذار ان وام های کلان وزمین ارزان گرفته و به خاطر عوامل مختلف من جمله نبودتضمین داشت آب در بیست سال آینده ، از انجام ادامه کار سرباز زده است.

راه آهن

راه آهنی که از فسا می گذرد یک طرح ملی است و بودجه های آن هرسال در ردیف قرارمی گیرد ولی یک کار زمان بر است و درگذشته هم طلب پیمانکار داده نشده بوده است.

اضافه شدن شهرهای دیگر به مسیر قطار نه تنها عیب بلکه حسن  است و شایعات پیرامون توقف مسیر راه آن از فسا کذب است ودست ساخته کسانی است که در انتخابات با اقبال مردم مواجه نشدند.واین کاری غیر اخلاقی است.

رابطه با مردم

از طرق مختلف سعی کرده ام ارتباط با مردم را حفظ کنم وبا گروه ها واصناف مختلف و فعالان سیاسی اجتماعی ملاقات داشته واز نقطه نظرات آنان مطلع شده ام.

اشتغال زایی

اگر چه مشکل اشتغال کلی وکشوری است اما با فعال کردن شورای اشتغال و جلب سرمایه گذار تلاش کرده ایم کار آفرینان را به ایجاد تولید واشتغال ترغیب کنیم.

آب

کمبود بارش  وکاهش ذخیره های آبی مشکل اساسی ماست وازانجا که زندگی بسیاری از مردم شهرستان فسا وابسته به دامداری و کشاورزی است،مدیریت مصرف آب شرب و کشاورزی وسرمایه گذاری در تصفیه واستفاده از آب پسماند می تواند به رونق کشاورزی کمک کند.

سد تنگ خمار دریچه های آن باید ساخته شود وآب گیری آن می تواند ذخیره آبی خوبی برای کشاورزان فراهم کند .همچنین توجه به ایجاد گورآب ها نیز به ذخیره آب کمک می کند.

کارخانه قند

کارخانه قند که مالک ان وزارت دفاع بود به حالت نیمه تعطیل درآمده بود وامکان ادامه کار نداشت. کارگران بیکار شده نسبت به تعطیلی و بیکاری خود معترض بودند.

با مذاکرات انجام گرفته و دیدار های متعدد با وزیر دفاع ، سرانجام در قالب مزایده به بخش خصوصی واگذار گردید واکنون فعال است.

راه ها

راه متصل کننده و کوتاه کننده  فسا به داراب  در را پیگیری کردیم.

تسریع در دوبانده کردن جاده فسا دارب، چهار بانده شدن جاده ششده،زیر گذر بانیان، کمربندی فسا ، جاده شیبکوه و... در حال پیگیری وانجام است.

استفاده از نیروهای بومی

معتقدم شهرستان فسا از نیروهای توانمندی برخوردار است و باید در مدیریت های مختلف از توانایی های آنان استفاده کرد .علوم پزشکی فسا ،پیام نور،دانشگاه فسا از جمله مجموعه هایی است که ازنیروهای بومی استفاده شده و نتایج خوبی هم داشته است.البته بومی گزینی به این معنی نیست که نباید از نیروهای توانمند در دیگر نقاط استفاده کرد کما اینکه نیروهای زیادی از فسا در شهرهای دیگر مسولیت دارند ومشغول به کارند.

 

 

 

 

 

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...