وزیر اطلاعات و حمل و نقل کابینه اسراییل در اظهاراتی مدعی شد اگر فشار بر ایران بیشتر شود این کشور نیز مثل کره شمالی تسلیم خواهد شد.

 به نقل از بلومبرگ، "یسراییل کاتز" وزیر اطلاعات و حمل و نقل کابینه اسراییل در اظهاراتی در نیویورک با مقایسه ایران و کره شمالی، وضعیت اقتصادی ایران را آسیب پذیرتر از کره شمالی دانسته و احتمال تسلیم این کشور در برابر خواست های آمریکا را بیشتر دانسته است.

این وزیر کابینه اسراییل گفت: اگر کره شمالی تسلیم شده این به خاطر سیاست‌ها و فشارهای دونالد ترامپ است و اعتبار این مساله به او می‌رسد و نشان دهنده این است که فشار و تحریم کار می‌کند و می‌توان سیاست مشابهی را در قبال ایران در پیش گرفت.

"یسراییل کاتز" وزیر اطلاعات اسراییل/ عکس:آسوشیتدپرس

وزیراطلاعات اسراییل: فشار را بر ایران زیاد کنید مثل کره شمالی تسلیم می‌شود/ مردم ایران نمی‌توانند مثل کره‌ای‌ها گرسنه بمانند

او مدعی شد: ایران حتی در برابر چنین فشارهایی به مراتب از کره شمالی آسیب‌پذیرتر است چون این کشور هنوز سلاح هسته‌ای ندارد و از سوی دیگر مردم ایران مثل کره شمالی ظرفیت پذیرش تحریم‌های سخت اقتصادی را ندارند و علیه دولت‌شان می‌شورند.

این وزیر اسراییلی مدعی شده: فشارها علیه ایران می‌تواند نتیجه‌بخش باشد و حتی به سقوط نظام حاکم این کشور بینجامد و به همین خاطر اکنون زمان آن است که بسیار سخت در برابر ایران بایستیم.

کاتز 62 ساله که یکی از اعضای کابینه امنیتی اسراییل بوده و خود را به عنوان یکی از جانشینان احتمالی بنیامین نتانیاهو می‌داند، با انتقاد شدید از رویکرد امانوئل ماکرون در نجات برجام گفت:" او مرتکب اشتباه بزرگی شد او باید به جای واشنگتن به تهران می‌رفت و مقامات ایران را ترغیب به تغییر رفتارشان می‌کرد.

این وزیر اسراییلی در ادامه با رد این مساله که لغو برجام مواضع ایران را سخت‌تر و دشمنی این کشور را با آمریکا و اسراییل را بیشتر و در مجموع این کشور را خطرناک‌تر خواهد کرد، مدعی شد: حکومت ایران در ضعیف‌ترین زمان خود است و اقتصاد این کشور در وضعیت اسفناکی است و اکنون بهترین زمان وارد آوردن فشار بر ایران است."

او افزود: مضاف بر همه اینها مردم ایران مثل مردم کره شمالی تحمل گرسنگی را ندارند.

او حملات اخیر اسراییل به پایگاه‌هایی در سوریه را ترسیم خط قرمز از جانب تل آویو برای تهران و حزب الله دانست و گفت روس‌ها هم نگرانی‌ها و دغدغه‌های اسراییل در سوریه را درک می‌کنند.

نام شما:
پست الکترونیکی :
نظرات :
بیشتر...